VISUAL RADIO

  هنگامی که ایده راه اندازی رادیو بصورت تصویری برای اولین بار توسط نوکیا مطرح شد شاید کمتر کسی تصور موفقیت این روش جدید را داشت اما با جستجوی اندکی می توان در یافت که این راهکار امروزه بسیار محبوب و حتی مورد استفاده بنگاه های بزرگ برودکستیگ نظیر BBC  قرار گرفته است 

  با گسترش روز افزون اینترنت و شبکه های اجتماعی نقش رادیو کم رنگ و پدیده ای جدید بنام پاد کست بوجود آمد بنابراین ایستگاه های رادیو با بحران مخاطب  و به طبع آن درآمد مواجه  گردیده و حتی در مدت زمانی زنگ خطر نابودی رادیو بصدا آمد . اما رادیو تصویری یکی از راهکار های نجات بود .

  این راهکار نوین حتی به کمک تلویزیون نیز آمده است . بسیاری از برودکستر ها که همزمان هم رادیو و هم تلویزیون دارند در حال حاضر با استفاده از رادیو تصویری آنتن تلویزیون خود را تغذیه می کنند ، به عنوان مثال بخش خبری صبحگاهی رادیو بی بی سی فارسی در زمانی پخش می شود که امکان حضور عوامل پخش تلویزیونی به وقت محلی بسیار سخت و پر هزینه می باشد ، فلذا کارشناسان رسانه ای بی بی سی با استفاده از محتوای تصویری مجله خبری صبحگاهی ، عملا برنامه ویژه تلویزیونی نیز پخش می نمایند . از طرفی بسیاری دیگر از تولیدات رادیو چه ذاتی و بنا به طراحی برنامه و یا گاها بسته به اتفاقات دردون برنامه می توانند برای مخاطبین تلویزیون ها جذابیت داشته باشند جذابیت داشته باشند ، گاها در پوشش وقایع نظیر جشنواره ها ، پوشش خبری توسط دو گروه مجزا انجام می گردد که می توان آنرا به یک گروه تقلیل داد .

   گروه آوید به عنوان تنها مجری رادیو تصویری در ایران پس از تجربه موفق راه اندازی و تست این سیستم در استودیو شماره یک رادیو ، آمادگی انجام پروژه های مشابه در اقصی نقاط ایران را دارد . بدین منظور تجهیزات متنوعی فراهم گردیده اما قلب این سیستم از محصولات کمپانی فرانسوی MULTICAM  انتخاب شده است . این شرکت پس از تجربه های موفق در زمینه رادیو تصویری ،موفق گردیده بیش از سه سال به عنوان رادیو IBC  به ایفای نقش بپردازد . 

  اتوماسیون رادیو تصویری یک سیستم تمام اتوماتیک بوده که نیاز به هر گونه اپراتور جهت تصویربرداری و تولید تصویری را مرتفع می نماید .بهره گیری از رنج متنوعی از دوربین های ptz  امکان استحصال کیفیت های متفاوت تصویر را در این سیستم فراهم نموده است .

   

  جهت دریافت اطلاعات بیشتز اینجا را کلیک کنید